Spotkanie profilaktyczne

20 grudnia profilaktyk z Komendy Powiatowej w Tczewie mł.asp. Wioleta Maras-Dudyńska przeprowadziła spotkanie z młodzieżą klas czwartych,piątych, szóstych i siódmych. Głównym tematem lekcji edukacyjnej była odpowiedzialność karna wśród nieletnich. Policjantka zapoznała uczniów z ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Funkcjonariuszka opowiedziała uczniom o ponoszonych konsekwencjach, za popełnienie czynu karalnego, jakim jest przestępstwo bądź wykroczenie. Mundurowa wyjaśniła pojęcie demoralizacji, podając przykłady takich zachowań. Podczas spotkania policjantka odwołała się do problemu tzw. hejtu jako przemocy psychicznej w szkole lub w Internecie. Na zakończenie spotkania uczniom pokazano film pt:,, Przemoc rówieśnicza-nie bój się o tym mówić".
Funkcjonariuszka przypominała uczniom, aby nie bagatelizowali swoich problemów i zwracali się o pomoc do wychowawców lub rodziców/opiekunów, na których zawsze mogą liczyć