Dzień Edukacji Narodowej 2018

W dniu 12 października 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Członkowie Samorządu Uczniowskiego, pod opieką p. Katarzyny Bławat i p. Agnieszki Czajkowskiej-Wendorff, przygotowali spektakl teatralny pt. ,,Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd wziął się nauczyciel na świecie".

Przedstawienie w konwencji humorystycznej pokazało trud pracy w zawodzie nauczyciela. Scenki sytuacyjne uświadomiły uczestnikom akademii jak wiele nauczyciele dają od siebie by przekazać nam wiedzę, często spotykając się z oporem ze strony uczniów. W drugiej części przedstawienia uczniowie, w zabawny sposób, zaprezentowali gadżety, które to mają szansę zrewolucjonizować dotychczasowy proces dydaktyczny poprzez zagwarantowanie nauczycielom anielskiej cierpliwości oraz bezpiecznej i efektywnej pracy; tzw. "must have" nauczyciela zawiera m.in. nauszniki, tubę nagłaśniającą, lusterko wsteczne, młotek sędziowski, lornetkę, lupę, płaszcz foliowy, parasol ochronny, tabletki uspokajające oraz ponadczasowy worek grochu.

Po występie, w ramach podziękowania za pracę, młodzież obdarowała kwiatami dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.

Wszystkim pracownikom naszej szkoły życzymy niewyczerpanych pokładów energii i motywacji do pracy z dziećmi i młodzieżą, satysfakcji z wykonywanego zawodu

i dużo uśmiechu!

- Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem