Wodonerzy- cykl warsztatów na temat czystości wód

Biorąc udział w projekcie “Wodonerzy – Strażnicy Wody i Wewnętrznej Przyrody” dzieci korzystają z ciekawych warsztatów - ostatnio odbył się kolejny cykl tematyczny - o czystości zbiorników wodnych, gdzie skupiliśmy się na dbaniu o jeziora, rzeki i morza oraz prawidłowej segregacji śmieci, tak aby nigdy ich żywot nie zakończył się w wodzie, a przeznaczonych miejscach na odpady.

 

Zadbanie i utrzymanie czystości polskich naturalnych zbiorników wodnych, takich jak jeziora i rzeki, jest odpowiedzialnością zarówno zborową jak i jednostek rodzinnych,

Oto kilka sposobów, jak możemy zadbać o czystość tych obszarów:

  1. Wszyscy członkowie rodziny powinni być świadomi swojej roli w dbaniu o czystość wód. Należy unikać wyrzucania śmieci do jezior i rzek. Niby taka oczywistość! Niestety co roku dzieci zamiast świętować Światowy Dzień Ziemii w tańcu i zabawie - chodzą i sprzątają m.in. wokół jezior i rzek.
  2. Warto ograniczyć zużycie i starannie zarządzać odpadami, tak aby nie trafiały do wód.
  3. Wybierajmy ekologiczne produkty: Jeśli używamy detergentów, środków czyszczących lub pestycydów, należy wybierać te, które są przyjazne dla środowiska i nie powodują zanieczyszczeń wód.
  4. Wsparcie inicjatyw ekologicznych: Dobrowolne działania i wsparcie organizacji, które zajmują się ochroną zbiorników wodnych, są ważne dla utrzymania ich czystości. Możemy dołączyć do lokalnych programów ochrony wód, angażować się w akcje sprzątania brzegów lub wesprzeć organizacje finansowo.

Mecenasem Głównym Projektu “Wodonerzy – Strażnicy Wody i Wewnętrznej Przyrody” jest Energa z Grupy ORLEN. Projekt jest wspierany przez Sponsora w ramach realizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy Energa . Wspierając projekt Energa z Grupy ORLEN realizuje przyjęte cele sponsoringu społecznego, realizację projektów o charakterze społecznym i wspiera działania mające na celu rozwój kapitału społecznego i intelektualnego.

 

Dziękujemy!

Energa SA  #Energa www.energa.pl

NA GÓRĘ