Otwarcie stacji wody pitnej

Z ogromną radością ogłaszamy, że nasza szkoła doczekała się stacji wody pitnej! Stacja ta jest efektem współpracy z grupą Wodonerzy - Strażnicy Wody i Wewnętrznej Przyrody.5 kwietnia odbyła się uroczystość otwarcia stacji wraz z odsłonięciem muralu. W wydarzeniu wzięli udział dyrekcja szkoły, nauczyciele, delegacje klasowe oddziałów 1-7 oraz autorka projektu Natalia Sielska z grupy Wodonerzy a wśród zaproszonych gości obecni byli m.in., zastępca wójta Gminy Tczew pani Katarzyna Beringer Kusio, Prezes Ruchu Inicjatyw Obywatelskich - pan Łukasz Brządkowski, pani Jadwiga Gajewska- sołtys wsi Szpęgawa, Julia Mazur- lokalna artystka, wykonawczyni muralu oraz pani Agnieszka Kuśnierz Kamińska- przedstawicielka Rady Rodziców. Podczas uroczystości uczennice klas 6 przedstawiły najważniejsze informacja dotyczące wody - jak ważne znaczenie ma w naszym życiu dla zdrowia i życia, jak możemy zapobiegać zanieczyszczeniom i zadbać o naszą planetę. Natalia Sielska z Wodonerów oraz Łukasz Brządkowski opowiedzieli o istocie projektu, konieczności wspierania tak ważnych dla środowiska inicjatyw, wicedyrektor Estera Ciesielska zaś podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia projektu. O przepiękną oprawę muzyczną uroczystości zadbał chórek szkolny Pozytywki. Stacja wody pitnej w naszej szkole to „wisienka na torcie” współpracy z Wodonerami. Przed nami dalsza część współpracy, m.in. warsztaty czy quiz wodny.
Składamy ogromne podziękowania dla Energi z Grupy ORLEN Mecenasa Głównego Projektu! Od teraz wszyscy uczniowie naszej szkoły mają możliwość napicia się wody bezpośrednio z kranu lub napełnienia bidonów, przyczyniając się tym samym do ograniczenia kupowania butelek plastikowych.

Prosto z kranu, drogie dzieci, zdrowa woda do was leci!
Mecenasem Głównym Projektu “Wodonerzy – Strażnicy Wody i Wewnętrznej Przyrody” jest Energa z Grupy ORLEN. Projekt jest wspierany przez Sponsora w ramach realizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy Energa. Wspierając projekt Energa realizuje przyjęte cele sponsoringu społecznego,realizację projektów o charakterze społecznym i wspiera działania mające na celu rozwój kapitału społecznego i intelektualnego.
Energa SA #Energa www.energa.pl

ZOBACZ FILM Z WYDARZENIA: