Quiz Wodny: Melodia Czystej Wiedzy

W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbył się konkurs pt: „Quiz Wodny: Melodia Czystej Wiedzy” dla klas I-III.
Udział wzięło łącznie 30 dzieci, które podzielone zostały na trzyosobowe zespoły. Ważna była nie tylko wiedza, ale i spryt do szybkiego zgłaszania się i udzielenia poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie.
Komisja konkursowa w składzie: Łukasz Brządkowski, Katarzyna Męczykowska oraz Katarzyna Winkelmann miała za zadanie dopilnować przestrzegania zasad, zaś Pani Kropelka była prowadzącą konkurs.
Na dzieci dzięki Enerdze z Grupy ORLEN czekały cudowne nagrody, m.in. bidony oraz puzzle.
I miejsce zajęli uczniowie klasy 3b: Marianna Nikoniuk, Zuzanna Lic oraz Mikołaj Jakubanes, II miejsce powędrowało do uczniów 2a- Leny Glazik, Agaty Nikoniuk i Nikodema Kowalskiego, III miejsce również zajęli reprezentanci 2a w składzie Bartosz Skibrowski, Igor Cichowicz oraz Dawid Kamrowski.
Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Ruch Inicjatyw Obywatelskich Tczewa.
Konkurs organizowany był w ramach projektu „Wodonerzy Strażnicy Wody i Wewnętrznej Przyrody”, którego Mecenasem Głównym jest Energa z Grupy ORLEN.
CELE KONKURSU:
1. Podnoszenie świadomości ekologicznej skupionej wokół ekosystemu wodnego.
2. Kształtowanie wiedzy na temat:
• oszczędzania wody,
• nawadniania siebie,
• zanieczyszczeń zbiorników wodnych.
3. Zrozumienie konieczności ochrony środowiska wodnego.
4. Dostrzeganie zależności pomiędzy człowiekiem a otaczającym go środowiskiem.
5. Odkrywanie własnych zdolności i możliwości.

Dzieci świetnie się bawiły i poszerzyły swoją wiedzę, a szczęśliwie nagrodzone wróciły na pozostałe lekcje.

Niech dobro płynie rzeką i powraca morzem.
Dziękujemy!

Mecenasem Głównym Projektu “Wodonerzy – Strażnicy Wody i Wewnętrznej Przyrody” jest Energa z Grupy ORLEN. Projekt jest wspierany przez Sponsora w ramach realizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy Energa. Wspierając projekt Energa realizuje przyjęte cele sponsoringu społecznego, realizację projektów o charakterze społecznym i wspiera działania mające na celu rozwój kapitału społecznego i intelektualnego.