Akcja Szlachetna Paczka

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

Jan Paweł II

W tym roku nasza szkoła po raz drugi uczestniczyła w akcji Szlachetna Paczka. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Ewa Raduńska- pedagog szkolny.

Dzięki szlachetności i pomocy wszystkich darczyńców, udało nam się przygotować 26 paczek dla potrzebującej rodziny z Malborka. Główną potrzebą rodziny była lodówka, którą ufundował Tczewski Klub Morsów „Przerębel”.

Ze środków pochodzących ze sprzedaży ciast oraz zbiórki pieniędzy zakupiono: pościel, koce /3szt./ kołdrę, poduszki 2szt./, poduszki ozdobne /2szt./, prześcieradła, kapcie /3 pary/, obuwie, pidżamę, elementy do dekoracji świątecznej /latarenki, świeczki/, ręczniki /15 szt./, deski do krojenia /3szt./, zestaw noży, komplet talerzy, chodniki łazienkowe, zegar ścienny, mop, czajnik elektryczny, bieliznę, patelnie / 2 szt./, artykuły spożywcze, artykuły chemiczne i higieniczne, kosmetyki, odkurzacz.

Do paczek zapakowano również otrzymane dary od uczniów, pracowników szkoły tj.: żywność, odzież, artykuły chemiczne i higieniczne, pościel i bieliznę.

Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom oraz Tczewskiemu Klubowi Morsów „Przerębel” .

Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszy, którzy pracowali przez dwa tygodnie, aby spełnić marzenia potrzebujących osób.

Razem udowodniliśmy, że nie potrafimy przejść obojętnie obok drugiego człowieka.

SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. To dobro już działa i pomnaża się w tych, którzy przyłączyli się do projektu i wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu.

Dziękujemy Wszystkim za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.