Gdzie szukać informacji na temat koronawirusa?

Pomorski Kurator Oświaty, Małgorzata Bielang, dyrektorzy Wydziałów i Delegatur oraz wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Gdańsku spotkali się 28 lutego br. w powiatach województwa pomorskiego z dyrektorami przedszkoli, szkół i placówek oświatowych oraz przedstawicielami SANEPID-u i organów prowadzących szkoły w celu przedstawienia najważniejszych informacji, dotyczących sytuacji związanej z potencjalnym zagrożeniem koronawirusem. Przypominamy również, że na dyrektorach spoczywa, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach, obowiązek zapewnienia ciepłej i zimnej bieżącej wody, niezbędnych środków czystości i środków higieny osobistej w pomieszczeniach sanitarnych szkoły.

Ważne informacje na temat koronawirusa oraz sposobów ograniczenia ryzyka zakażenia znajdziemy na stronach Ministerstwa Zdrowia oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku pod adresami:

• Ministerstwo Zdrowia – link
  • Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku – telefony alarmowe na terenie woj. pomorskiego w sprawie koronawirusa – link

CZYTAJ NA STRONIE KURATORIUM OŚWIATY