The First Interschool English Language Day

W celu wzbudzenia zainteresowania młodzieży językiem angielskim, dnia 13 maja w naszej szkole odbył się Pierwszy Międzyszkolny Dzień Języka Angielskiego. Uczniowie, po wcześniejszych przygotowaniach, wzięli czynny udział jako uczestnicy poszczególnych konkursów lub jako publiczność, kibicująca swoim przedstawicielom. W tym roku szkolnym  uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klasy ósmej szkoły podstawowej rywalizowali z uczniami z sąsiednich szkół.

Zawodnicy sprawdzili swoją wiedzę z elementów kultury krajów anglojęzycznych, zweryfikowali znajomość konturów na mapie krajów anglojęzycznych oraz zmierzyli się z nie lada wyzwaniem, jakim są tongue twisters, czyli tzw. łamańce językowe. Ponadto uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście przygotowali krótkie scenki sytuacyjne w języku angielskim, sprawdzili swoją wiedzę w zabawie 5 Sekund oraz popisali się umiejętnościami  artystycznymi w Kalamburach, a także przypomnieli sobie angielskie abecadło. Każda szkoła biorąca udział w spotkaniu przygotowała plakat, który motywował jego odbiorców do nauki języka angielskiego. Najwięcej radości przyniosła zawodnikom oraz publiczności ostatnia konkurencja – niespodzianka, czyli tzw. Bobbying for apples.

W przerwach między konkursami można było usłyszeć najlepsze szkolne wokale oraz obejrzeć taniec najmłodszych uczniów.

To była wyjątkowa lekcja języka angielskiego, a przy tym porcja dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Tegorocznymi zwycięzcami okazali się uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Turzu, drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrówce, na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Swarożynie, a tuż za podium znalazła się Szkoła Podstawowa w Lubiszewie.

Uczestnikom wydarzenia składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w zakresie języka angielskiego.

Do uczniów oraz nauczycieli z sąsiednich szkół kierujemy wyrazy wdzięczności

za przyjęcie zaproszenia i tym samym umożliwienie zrealizowania tego przedsięwzięcia.