„RYSIA I TOLEK NA CYBERZACHODZIE”

Siedzenie w domu, ograniczone możliwości  wychodzenia na zewnątrz, ciągłe korzystanie z komputera to rzeczy, które w chwili obecnej mocno determinują naszą codzienność.

Co zrobić, by poczuć, że nasze dzieci w Sieci są naprawdę bezpieczne? Jak przekazać im, że w cyberświecie czyhają na nie różne zagrożenia?

Fundacja POZA SCHEMATAMI znalazła doskonałą receptę na te dolegliwości. Publikacja „Rysia i Tolek na Cyberzachodzie” to kolorowa książeczka, która poprzez rozwiązywanie kolejnych zadań pozwala na rozwijanie umiejętności psychologicznych, które pomagają w dokonywaniu mądrych wyborów w przyszłości. Wspólna podróż po Cyberświecie to propozycja do wspólnej zabawy dzieci z rodzicami.

Dzięki tej książeczce dzieci poszerzą swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z mediów elektronicznych oraz zagrożeń związanych z ich używaniem, nauczą się jak radzić sobie z emocjami i jak rozwiązywać konflikty.

Zachęcam do skorzystania na stronie:

Serdecznie polecam!

E. Raduńska – pedagog szkolny