Z darami natury świat nie jest ponury edycja II

Od 01.09.2022 do 31.05.2023 przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce realizowały zadania z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. „Z darami natury świat nie jest ponury edycja II”.
Głównym celem projektu było kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste.
W projekcie wzięło udział 96 przedszkolaków z następujący grup: Poziomki, Jagódki, Malinki i Jeżynki. Koordynatorem była p. Karolina Grala.
Projekt zakładał realizację minimum 10 zadań z listy przygotowanej przez organizatora. Sposób realizacji tych zadań była dowolny i uzależniony od inwencji twórczej dzieci i nauczyciela. Każde wykonanie zadania należało udokumentować w postaci krótkiego opisu   i fotorelacji umieszczonej na grupie na Facebooku.

Przedszkolaki z naszej szkoły zrealizowały następujące zadania:
1.    „Z kamyka zabawa dla smyka”- zabawy z użyciem kamieni.
2.    „Jeżowy domek”- wykonanie schronienia dla jeży na czas zimowego snu.
3.    „Lecą na głowę liście kolorowe”- zabawy z liśćmi.
4.    „Błotna kuchnia”- zabawy z błotem.
5.    „Rzeźba z natury”- wykonanie dowolnej rzeźby z materiałów naturalnych.
6.    „Patykiem pisane”- wykorzystanie patyków w nauce liter.
7.    „Pusta puszka”- kreatywne wykorzystanie materiału.
8.    „Malowanki-szmacianki”- pędzel ze szmatki.
9.    „Boso przez świat”- dowolna interpretacja tematu.
10.    „Papierowe wydzieranki”- tworzymy kreatywne prace plastyczne ze skrawków papieru.
11.    „Szyszkowy zawrót głowy”- wykorzystanie szyszek w pracach plastyczno-technicznych.