Fundacja Esyfloresy

W czerwcu Fundacja Esyfloresy odwiedziła Szkołę Podstawową w Dąbrówce Tczewskiej - oddział przedszkolny, w celu poprowadzenia warsztatów z serii „Eko-bezpieczne Eskifloreski”, pt „Niezwykły świat owadów”. Projekt został zrealizowany dzięki uczestnictwie w programie „AmberOne Blisko Nas” pod przewodnictwem AmberOne Autostrada A1. Dzieci podczas warsztatów poznały owady, które żyją blisko nas. Zapoznaliśmy dzieci z ciekawostkami na ich temat, a na końcu posadziliśmy na terenie Szkoły kwiaty, krzewy i byliny. Celem projektu jest kształtowanie podstaw dpowiedzialności za Ziemię, uświadamianie potrzeb środowiska naturalnego oraz poszerzanie wiedzy dzieci z zakresu edukacji ekologicznej. Zajęcia miały charakter edukacyjny i sportowy, a dzieci podczas wykonywania nasadzeń zrozumiały jaki wpływ mają oni sami na otoczające nas środowisko. Na koniec zajęć dzieci otrzymały odblaskowe breloczki, w celu zapewnienia dzieciom większego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.