SPOTKANIE ZAWODOZNAWCZE W ZSCKR W SWAROŻYNIE

Dnia 08. marca 2019r., z inicjatywy pedagoga szkolnego Pani Ewy Raduńskiej, klasy: VIII oraz III gimnazjum odbyły, w ramach zajęć doradztwa zawodowego, wycieczkę do Swarożyna na DZIEŃ OTWARTY ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM  KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO.

Przybyło tam ponad 400 uczniów z ostatnich klas szkoły podstawowej   i gimnazjum.

Nasi uczniowie mogli zapoznać się z poszczególnymi kierunkami kształcenia. A zaprezentowały się wszystkie aktualne specjalności szkoły:

- technik rolnik

- technik architektury krajobrazu

- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

- technik żywienia i usług gastronomicznych

- mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych

Uczniowie mieli okazję udekorować ciastka, pojeździć ciągnikiem, namalować obrazek i wykonać wiele innych czynności, oswajających z kierunkiem. Aktywni i zaangażowani otrzymali symboliczne nagrody.  Chętni mogli skorzystać z poczęstunku, przygotowanego w stołówce internatu dla uczniów  i nauczycieli. Wyjazd był bardzo interesujący.