REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 11 i 12 marca br. tradycyjnie odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły. W tym roku nauki rekolekcyjne głosili KARMELICI BOSI z parafii Św. Wojciecha w Gorzędzieju: Ojciec Jarosław – grupa młodsza (kl. I-II) i Ojciec Krzysztof – grupa starsza (kl. VIII i III gimnazjum).

Ojciec Jarosław, w pierwszym dniu rekolekcji, starał się przybliżyć dzieciom wielkość i wszechmoc Boga, dla tych, którzy Mu zaufają, na podstawie opowiadania z kart Starego Testamentu o Dawidzie i Goliacie. W kolejnym dniu ojciec mówił, że warto Bogu zaufać, bo jeśli człowiek wykaże się wiarą, Bóg nawet potrafi uleczyć. Posłużył się tutaj opowiadaniem o uzdrowieniu niewidomego Bartymeusza.

Ojciec Krzysztof, przepowiadanym słowem, próbował zwrócić naszą uwagę  na kwestię wiary, dzieląc się z nami swoją duchowością karmelitańską.     Centrum tej duchowości stanowi życie modlitwą wewnętrzną, obecnością Bożą w życiu codziennym, wiarą, nadzieją i miłością.

Ojciec Krzysztof bardzo zachęcał wszystkich do obejrzenia filmu pt.: „Cyrk motyli.”, nad którym zatrzymał się i opowiedział o swoich refleksjach. Film pokazuje, że właściwie wszystko jest możliwe, nawet jeśli sytuacja wydaje się beznadziejna, a piękno można znaleźć wszędzie, trzeba tylko umieć go szukać. To historia o tym, że trzeba walczyć o siebie i swoje szczęście, bo nikt inny tego za nas nie zrobi.

Ostatni dzień rekolekcji był również okazją do podjęcia wspólnych starań, w celu znalezienia odpowiedzi na bardzo trudne, nurtujące młodzież naszej szkoły, pytania i życiowe wątpliwości.

Szkolne rekolekcje stały się zatem w głównej mierze okresem naszego skupienia oraz analizą postępowania wobec Boga i każdego człowieka.

Serdecznie  dziękujemy ojcom rekolekcjonistom za poświęcony nam czas.