Warsztaty na temat zdrowego odżywiania – spotkanie z dietetykiem

W dniach 25.03.19r. – 26.03.19r.,  dzieci i młodzież z naszej szkoły wzięły udział w warsztatach, które prowadziła pani dietetyk Katarzyna Duszyńska z Firmy Natur House. Uczniowie poznali zasady zdrowego żywienia, a także dowiedzieli się, ile cukru zawierają spożywane popularne produkty. Pani dietetyk przypomniała zasady konstruowania piramidy żywieniowej, w stosowaniu której ważnym elementem jest aktywność fizyczna oraz czerpana z niej radość i energia. Celem spotkania było również pokazanie, w jaki sposób można ciekawie zastąpić produkty, aby było smacznie i zdrowo.  Na zakończenie warsztatów uczniowie  samodzielnie planowali swoje lunchboxy. Młodzież dowiedziała się także, w jaki sposób określa się współczynnik BMI.

Warsztaty były elementem szkolnego programu profilaktycznego „Trzymaj Formę”, obejmującego promocję zdrowego stylu życia. Zdrowe odżywianie bowiem, sprzyja dobremu samopoczuciu i unikaniu szkodliwych dla zdrowia substancji, poprawia koncentrację i warunkuje prawidłowy rozwój.

Zapraszamy na krótką fotorelację.