Wycieczka do Muzeum Miasta Gdyni

Dnia 14.05 b.r. klasy 1A, 1B i 2A brały udział w wycieczce do Muzeum Miasta Gdyni organizowanej przez Fundację Pro Cultura w projekcie Koder Junior – Szkoła Mistrzów.

Dzieci miały okazję  zwiedzić szereg wystaw oraz ekspozycji powstałych z ideą pokazania szerokiej historii skorelowanej wokół architektury, wiedzy dot. historii i  sztuki w kontekście ważnego ośrodka miejskiego regionu Pomorza, którym jest Gdynia.

Dzieci brały udział w warsztatach – MALI ARCHITEKCI. Podczas zajęć uczestnicy weszli w rolę budowniczych – konstruktorów, tworzących własne koncepcje modernistycznych kamienic. Warsztaty uzupełniły zwiedzanie wystawy poświęconej architekturze budynków powstałych w latach 20 i 30 ubiegłego stulecia. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat projektowania portu i miasta w tamtych czasach. Zabawa w Małych Architektów przeniosła uczestników w obszary związane z matematyką i myśleniem logicznym, a także rozwinęła kompetencje pracy w grupie i uruchomiła procesy kreatywne.

Dzieci wzbogacone o nowe doświadczenia wróciły bardzo zadowolone do szkoły.